AMH- kiedy do kliniki?

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

Zablokowany
Justine88
Posty: 2
Rejestracja: 08 gru 2019 14:34

AMH- kiedy do kliniki?

Post autor: Justine88 »

Dzień dobry.
Mam wątpliwości odnośnie diagnozy (albo jej braku) postawionej mi przez moją ginekolog. Mam 31 lat (o dziecko staramy się rok) i zrobione badania w kierunku niepłodności- panel hormonalny i tarczycowy oraz AMH. Mój mąż jest po badaniu nasienia. Moje AMH to 1,37. Wyniki, które nie są w normie to prolaktyna (838 mIU/l w 3 dniu cyklu), antyTg (11,16 IU/ml) i AntyTpo (7,04 IU/ml)- wszystko za wysokie, reszta ok. Mąż ma poniżej normy procent prawidłowych plemników (2%) i ruchliwość (21,5%). Z tego co czytam to ja powinnam udać się do endokrynologa, a mój mąż do androloga i wyprostować te parametry u obojga, które nie są w normie. Zdziwiło mnie więc, że moja pani ginekolog powiedziała, że z takim AMH to od razu do kliniki leczenia niepłodności, nie zwracając większej uwagi na wyniki pozostałych badań. Wszędzie czytam, że dopiero z AMH poniżej 1,00 jest problem, stąd moje zdziwienie i zaniepokojenie, że niejako pani doktor wydała na mnie wyrok niepłodności i na każdej z 3 wizyt zapisywała mi na kartce nazwisko swojej koleżanki z kliniki, co odczuwam jako podsyłanie jej pacjentek. Proszę o poradę.
Jacek Szamatowicz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 17324
Rejestracja: 24 lip 2002 00:00

Re: AMH- kiedy do kliniki?

Post autor: Jacek Szamatowicz »

Szanowna Pani
Nasienie słabe, AMH przyzwoite ale nie wiem czy występuje owulacja w każdym razie androlog i endokrynolog to osoba lecząca niepłodność i tam trzeba się zgłosić
Jacek Szamatowicz
Justine88
Posty: 2
Rejestracja: 08 gru 2019 14:34

Re: AMH- kiedy do kliniki?

Post autor: Justine88 »

Dziękuję za odpowiedź.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”