Transfer krio, cykl naturalny czy stymulowany, ilość zarodkó

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

Zablokowany
anita83
Posty: 6
Rejestracja: 16 wrz 2019 23:09

Transfer krio, cykl naturalny czy stymulowany, ilość zarodkó

Post autor: anita83 »

Dzień dobry. Jestem po ICSI, ale ciąża zakończyła się poronieniem. To był transfer 2 blastocyst, ale ciąża była pojedyncza. Lekarz sugeruje transfer dwóch blastocyst przy kriotransferze, ale to nasze ostatnie zarodki i są różnej klasy (4AB-5dniowa )i 4BB (6-dniowa).
Mam więc kilka pytan. Będę wdzięczna za wszelkie sugestie
-czy lepszy transfer 2 czy 1 zarodka?
-stymulacja estrodiolem/encorton/acard czy cykl naturalny?
-czy 3 tygodnie po transferze bezpiecznie jest lecieć samolotem transatlanckim, chcemy odwiedzić rodzinę
Dodam, że mam 36 lat, regularne cykle i owulacje, a niepłodnośc ma czynnik męski (materiał z biopsji TESE). AMH 1,4, ale mam jeden mięśniak, choć nie jest podobno szkodliwy.
Bardzo proszę o rady.
Z poważaniem
Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15834
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Re: Transfer krio, cykl naturalny czy stymulowany, ilość zar

Post autor: Jan Domitrz »

Decyzja co do sposobu przygotowania nalęży do lekarza i od systemu organizacji pracy nie ma to istotnego wpływu na skuteczność ( enkorton i acard brak jakichkolwiek danych by to działało) W naszym ośrodku z zasady transferujemy 1 zarodek ze względu na ryzyko związane z ciążą mnogą Z poważaniem JD
anita83
Posty: 6
Rejestracja: 16 wrz 2019 23:09

Re: Transfer krio, cykl naturalny czy stymulowany, ilość zar

Post autor: anita83 »

Bardzo dziękuję za pomoc i konkretne odpowiedzi i rady. Czy są jakieś przeciwwskazania dotyczące dalekich lotów?
Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15834
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Re: Transfer krio, cykl naturalny czy stymulowany, ilość zar

Post autor: Jan Domitrz »

Najbardziej optymalnym czasem do podróżowania w ciąży jest II trymestr ale brak jest bezwzględnych przeciwskazań co do lotów Z poważaniem JD
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”