Gronkowiec

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

ODPOWIEDZ
JASIEKJS
Posty: 14
Rejestracja: 20 paź 2019 20:05

Gronkowiec

Post autor: JASIEKJS »

Panie doktorze,
Staramy się o dziecko.
W posiewie nasienia wyhodowano mi liczny wzrost coagulase negative staphylococcus. W nasieniu 3.4mln/ ml leulocytow.
U zony wymaz z kanalu szyjki nie stwierdzil tej bakterii. Czy bakteria moze wplywac na wynik testu pct? Czy nalezy ja wyleczyc przed przystapieniem do badania? Jak to mozliwe ze w moim.posiewie jest bakteria a u zony nie ma?

Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15805
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Re: Gronkowiec

Post autor: Jan Domitrz »

Bakteria pochodzi z cewki moczowej i jest jej Pan jej nosicielem W obecności objawów można podjąć próbę leczenia z tym że wpływ tego leczenia na płodność jest znikomy Z poważaniem JD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”