Mthfr

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

ODPOWIEDZ
Rossa86
Posty: 4
Rejestracja: 27 sty 2019 18:49

Mthfr

Post autor: Rossa86 »

Panie Doktorze, wykonałam badania polimorfizmu mthfr, wyszły następująco: A1298c homozygota aa, C677t homozygota cc. Wydawało mi się że taki wynik jest prawidłowy ale lekarz na wizycie powiedział że wskazuje na konieczność przyjmowania zmetylowanej formy kwasu foliowego. Będę wdzięczna za opinie.

Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15805
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Re: Mthfr

Post autor: Jan Domitrz »

Problem z mutacjami MTHFR jest taki że zarówno wykonywania tych badan jak i postępowanie po uzyskaniu wyniku nie ma podstaw w dowodach medycznych Z poważaniem JD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”