Ból jajników

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

Zablokowany
Kuciapka
Posty: 6
Rejestracja: 11 maja 2019 14:48

Ból jajników

Post autor: Kuciapka »

Szanowny Panie Doktorze!
Od jakiegoś czasu staram się o dziecko. Dwa tygodnie temu poczułam typowe objawy zapalenia pęcherza plus ból brzucha i miednicy. Przyjęłam urofuraginum a następnego dnia lekarz rodzinny wypisał mi antybiotyk gdyż objawy były bardzo nasilone. Niestety do zapalenia pęcherza doszedł uporczywy ból jajników i całego brzucha. Antybiotyk nie pomógł. Zgłosiłam się na IP szpitala. Zrobiono mi badania moczu i krwi. Morfologia dobra, CRP 0.22, mocz bez bakterii (było to dzień po ostatniej dawce antybiotyku). Następnego dnia badał mnie ginekolog. Nie stwierdził nic poza podwójną torbielą lewego jajnika, którą mam już około roku. Boję się, że to zapalenie przydatków, chociaż CRP jest niskie a podczas badania ginekologicznego ból nie był typowy jak przy tym schorzeniu. Raczej czułam dyskomfort niż ból. W chwili obecnej czekam na resztę badań: morfologię, posiew moczu, wymaz z szyjki macicy i Ca 125. Bardzo się martwię bo nigdy nie miałam takiego bólu i nie wiem już co robić. Proszę o poradę...
Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15834
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Re: Ból jajników

Post autor: Jan Domitrz »

Objawy raczej nie wskazują na zapalenie przydatków obecność torbieli może być przyczyną dolegliwości Z poważaniem JD
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”