Inseminacja i IVF

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

Zablokowany
Blanka85
Posty: 2
Rejestracja: 19 cze 2019 14:38

Inseminacja i IVF

Post autor: Blanka85 »

Dzien dobry p. Jacku. Chcialabym uzyskac informację i poradzić się.... Mam podejrzenie zespołu pcos (kilku lekarzy uznało że może to być zespół a część nie) ... Mam miesiączki, kilka razy miałam monitorowany cykl i na ogół była owulacja aczkolwiek zdarzały się cykle bez owulacyjne. Do.tego mam niedoczynność tarczycy. Czy mimo wszystko mogę starać się o zapłodnienie metodą inseminacji? Jak powinnam się przygotować (jakie wykonać badania). Gdzie najlepiej w Warszawie skorzystać z takiego zabiegu i jaka jest jego cena? Niestety nie mogę zajść w ciążę naturalną metodą ponieważ mój partner jest bezplodny. Ma za małą ilość plemników i do tego są one złej budowy i nie ruchliwe. W naszym przypadku jest możliwość zapłodnienia metoda inseminacji bądź in vitro z nasieniem dawcy. Chciałabym też zapytać jak wygląda taka procedura. Pozdrawiam
Blanka
Jacek Szamatowicz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 17324
Rejestracja: 24 lip 2002 00:00

Re: Inseminacja i IVF

Post autor: Jacek Szamatowicz »

Szanowna Pani
Inseminacje wykonuje się w momencie kłopotów z owulacją i wtedy się ją indukuje natomiast skuteczność inseminacji przy słabych parametrach nasienia nie jest zadowalająca i trzeba pomyśleć o in vitro. Co do Warszawy i cen to wszystko powinno się znajdować na stronach internetowych klinik
Jacek Szamatowicz
Awatar użytkownika
Katarzynka73
Posty: 11
Rejestracja: 05 gru 2009 01:00

Re: Inseminacja i IVF

Post autor: Katarzynka73 »

Dzień dobry! ;-)
Mam pytanie,może trochę dziwne , ale dla mnie ważne,bo mam 46 lat ( jestem po nieudanym in vitro i czterech nieudanych inseminacjach).
Czy po zabiegu in vitro ,lub anevivo może urodzić się dziecko z zespołem Downa?
Pozdrawiam
https://pomagam.pl/invitrodlakasi
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”