Nieprawidłowy kariotyp męski

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gość

Nieprawidłowy kariotyp męski

Post autor: Gość »

Witam.
Z powodu nieprawidlowych wynikow nasienia mojego partnera oraz 1,5 roku naturalnych starań postanowiliśmy,że podejdziemy do in vitro.Niestety wynik kariotypu partneru wyszedl zly,wykryto translokacje wzajemna na chromosomie 3 i 5.
Prosze o informacje czy jest w ogole sens podchodzic z takim wynikiem do in vitro czy lepiej zaczac myslec o dawcy nasienia. Dodam,że nie mamy jeszcze dziecka,ani razu nie byłam też w ciąży,w rodzinie nie występują choroby genetyczne.
Pozdrawiam

Jacek Szamatowicz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 17270
Rejestracja: 24 lip 2002 00:00

Re: Nieprawidłowy kariotyp męski

Post autor: Jacek Szamatowicz »

Szanowna Pani
Można pomyśleć o in vitro z diagnostyką preimplantacyjną
Jacek Szamatowicz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”