MOJE DZIECKO - statystyki i możlowiści IFV

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

Zablokowany
Theple
Posty: 1
Rejestracja: 23 kwie 2019 09:35

MOJE DZIECKO - statystyki i możlowiści IFV

Post autor: Theple »

Proszę ocenić jakie są realne szanse i medyczne możliwości z takimi wynikam.

Po 1,5 roku naturalnych starań, w grudniu 2017 z beta HCG 3-4tyg. ciąża, po 10 dniach poronienie. Ginekolog nie zalecił żadnych badań! Dalsze starania i wykonanie różnych badań na własną rękę (miedzy innymi: wit.D-OK, biocenoza pochwy - OK, chlamydia - negatywny, TSH - niepokojący). W międzyczasie brałam tylko folik, brak leków stałych. Wyniki badań męża - w normie. Z uwagi na zły wynik mojego TSH (4,38) - prywatna konsultacja z ginekologiem endokrynologiem w klinice lecenia niepłodności. Zalecony euthyrox 50 oraz dodatkowe badania. Mam świadomość, że czas działa na moją niekorzyść, ale nie wiem co mam dalej robić.

NIESTETY... WYNIKI BADAŃ :(

TSH 1,62
FSH 11,14
ESTRADIOL 71,23
antyTPO 27,01
antyTG 10,00
LH 6,55
PROGESTERON 0,40
AMH 0,30

/Kobieta, 34lata, 57kg, 171cm/

1. CZY PRZY TAK NISKIEJ REZERWIE MAMY SZANSE NA CIĄŻE IVF Z MOJĄ KOMÓRKA CZY W GRĘ WCHODZI TYLKO DAWCZYNI?

2. CZY PRZY PIERWSZEJ PRÓBIE IN VITRO MOJE SZANSE % BĘDĄ NAJWIĘKSZE, A Z KAŻDĄ NASTĘPNĄ BĘDĄ MALEĆ?

3. CZY PO WYKONANIU WSTĘPNEJ PROCEDURY IN VITRO BĘDĘ WIEDZIEĆ % JAKIE MAMY SZANSE NA CIĄŻĘ?

3. CZY PRZY TAKICH WYNIKACH MAMY SZANSE NA DOFINANSOWANIE?

4. CZY SKOLIOZA (DUŻA) JEST PRZECIWWSKAZANIEM DO CIĄŻY ZAGRAŻAJĄCYM KALECTWEM LUB ŚMIERCIĄ?

Pozdrawiam
Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15834
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Re: MOJE DZIECKO - statystyki i możlowiści IFV

Post autor: Jan Domitrz »

szansa jest szansą statystyczną i nie da się jej określić dla konkretnej pacjentki można tylko powiedzieć że szansa na ciążę będzie zależała np od odpowiedzi ( liczba komórek zarodków ) TAki wynik amh nie wyklucza ciąży Szansa na ciążę maleje przede wszystkim z upływem czasu Z poważaniem JD
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”