Tabletki antykoncepcyjne przed stymulacja

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

Zablokowany
Sabina83
Posty: 15
Rejestracja: 21 mar 2019 13:19

Tabletki antykoncepcyjne przed stymulacja

Post autor: Sabina83 »

Witam

Moje pierwsze podejscie do in-vitro bylo nie udane. Malo pecherzykow, tylko jedna komorka, zaplodniona przy pomocy MSOM klasy 4A, niestety sie nie zagniezdzila.

W tym cyklu lekarz zalecil tabletki anty od 1go dnia miesiaczki by wyciszyc jajniki przed rozpoczeciem stymulacji. I tu jest moje pytanie, lekarz powiedzial ze stymulacje zaczniemy od 2 dnia cyklu, ale ktory to dzien? Cykle mam 28 dniowe ale tabletek anty jest 21, czy stymulacja rozpocznie sie w 2 dniu krwawienia po odstawieniu tabletek (co by oznaczalo ze to ciagle poprzedni cykl, dzien np 24 cyklu). czy w faktycznie w 2 dniu nowego cyklu (niezaleznie od krwawienia, 9 dni po odstawieniu tabletek)

Poprzednia stymulacje rozpoczynalam od 2 dnia cyklu/miesiaczki

Dziekuje i pozdrawiam
Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15834
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Re: Tabletki antykoncepcyjne przed stymulacja

Post autor: Jan Domitrz »

2 dc cyklu to drugi dzień od rozpoczęcia krwawienia bez względu na czas trwania cyklu Z poważaniem JD
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”