Szczepienia limfocytami-brak ciąży

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

Zablokowany
frruzia80
Posty: 4
Rejestracja: 28 mar 2019 11:39

Szczepienia limfocytami-brak ciąży

Post autor: frruzia80 »

Dzień dobry
Jestem po 5 transferach zarodków (blastocysty oceny 5.1.1, 5.1.2, 4.1.1, 4.1.1,3.1.1) po badaniach pgs. Przed ostatnim transferem miałam 5 szczepień z limfocytów męża oraz dawcy, po których allo urosło mi do wartości 25, przy minimum 20 (badania Prof. Malinowski, Łódź). Profesor dał nam zielone światło na piąty transfer, który zakończył się niepowodzeniem - hcg w 7dpt tylko2, jak we wcześniejszych transferach.

Czy macie Państwo podobne przypadki ?
2014 inseminacja :(
2017 INVICTA 1 biopsja jajników- 3 blastocysty po pgs
11.17 1 ET hcg 0
01.18 2 ET hcg 0
o4.18 MACIERZYNSTWO KRK 2 biopsja - 3 zarodki po pgs, allomlr = 30,7
07.18 3 ET hcg 2
08.18 4 ET hcg 5
5 szczepień limfocytami
03.19 5 transfer hcg 2
Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15834
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Re: Szczepienia limfocytami-brak ciąży

Post autor: Jan Domitrz »

Szczepienie limfocytami jest metodą o nieudokumentowanej skuteczności zalecania WHO wręcz twierdzą że jest to metoda nebezpieczna Niestety sytuacja wielokrotnych transferów zakończonych niepowodzeniem jest sytuacją która może mieć bardzo dużo przyczyn najczęściej trudno identyfikowalnych Z poważaniem JD
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”