nieudane próby a dalsza diagnoza

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

ODPOWIEDZ
monia1985
Posty: 1
Rejestracja: 29 mar 2019 22:30

nieudane próby a dalsza diagnoza

Post autor: monia1985 »

witam. Jestem po 2 procedurach in vitro za pierwszym razem 5 transferów z tego 1 ciaza -poronienie.przy 2 procedurze 2 transfery i nadal nic.stwierdzono u nas niepłodnosc z powodu czynnika męskiego-mala liczba plemików.zarodki zawsze bardzo ladne transferowane 4ab,3ab.zawsze nam mowiono ze bedzie dobrze.mimo po tylu nieudanych probach dopiero teraz gdzie staramy sie juz od 2 lat stwierdzono ze moze powinnam zrobic sobie badania imunologiczne i wybrac sie do imunologa.
Panie doktorze czy nie sadzi Pan ze juz przynajmniej przed 2 procedura powinno sie zalecic mi tego typu badania? a nie opierac sie na tym ze ciaza jedna byla bo tak bylo w moim przypadku...
Monika

Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15811
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Re: nieudane próby a dalsza diagnoza

Post autor: Jan Domitrz »

Osobiście nie wysyłamy pacjentów na tego typu badania z powodu braku dowodów na skuteczność zarówno diagnostyki jak i ew terapii Z poważaniem JD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”