IVF a zatkany trąbka słuchowa i nieżyt nosa

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

ODPOWIEDZ
Kamila86
Posty: 13
Rejestracja: 08 lut 2016 22:43

IVF a zatkany trąbka słuchowa i nieżyt nosa

Post autor: Kamila86 »

Witam, chciałabym się dowiedzieć czy są jakieś przeciwwskazania do wykonania in vitro gdy od ponad miesiąca mam zatkany ucho laryngolog stwierdził że to trąbka słuchowe od nieżyt nosa. Miałem przepisane leki głównie do nosa robione recepturowe krople i maść z antybiotykiem i sterydem (ephetonini, calcii Lechici, neomycini, hydrocortisoni, eucerini) jednak po 10 dniach leczenia nie ma żadnej poprawy plus leki przeciwalergiczne- rupafin, telfexo, jovesto brane zamiennie każdego dnia inne. Wybieram się ponownie do laryngologa gdyż za Max 2 tygodnie powinnam zacząć stymulację do IVF i troch e się obawiam czy z takim niezytem nosa i uchem nie ma żadnych przeciwwskazań by wszystko wykonać. Mój ginekolog twierdzi że nie ma ale ja się po prostu boję jeśli by się udało podając zarodek od razu a ucho nadal byłoby nie wyłączone itp.Bardzo proszę o odpowiedz
Kamila

Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15811
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Re: IVF a zatkany trąbka słuchowa i nieżyt nosa

Post autor: Jan Domitrz »

Problem nie w IVf a w ew ciąży i koniecznością w jej początkowym okresie stosowania antybiotyków Z poważaniem Jd

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”