Poważny problem z pęcharzykami Graffa

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

ODPOWIEDZ
piotr840918
Posty: 1
Rejestracja: 19 mar 2019 11:45

Poważny problem z pęcharzykami Graffa

Post autor: piotr840918 »

Witam,
Żona ma problem z dojrzewającymi pęcherzykami Graffa. Dojrzewają one bardzo wolno (8 mm). Zalecaniem lekarza żona przyjmowała lek o nazwie Clostilbegyt. Efektem był pęcherzyk o wielkości 20 mm. Następnie lekarz zalecił lek o nazwie Aromek. Efekt był całkowicie odwrotny. Nie ma obecnie ani jednego pęcherzyka.
Proszę o radę co robić w takiej sytuacji ? Odstawić Aromek i wrócić do Clostilbedyt czy nadal brać Aromek ? Boimy się, że całkowicie zaburzymy pracę jajników.
Lekarz chce się wycofać z dalszego leczenie.

Prosimy o pomoc

Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15796
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Re: Poważny problem z pęcharzykami Graffa

Post autor: Jan Domitrz »

Można zwiększać dawkę leku zastoswać ew zastosować gonadotropiny Z poważaniem JD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”