Accofil, heparyna 4 transfer bez efektu

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

Zablokowany
mariel02
Posty: 1
Rejestracja: 28 cze 2018 13:06

Accofil, heparyna 4 transfer bez efektu

Post autor: mariel02 »

Witam,
Jestem po 4 nieudanym transferze. Wszystkie odbyły się w ciągu ostatniego roku. Hoshimoto, policystyczne jajniki. Nasienie męża ok.6 lat starań.
1 transfer ( ICSI)świeżych zarodków styczeń 2018 ( 9-16bI 11 I-II oraz 9-16bI 12 I-II). Beata 0.
2 transfer ( ICSI) świeżych zarodków marzec 2018 ( 8bI II oraz 7BI I-II) Beta 0
Histeroskopia, skratching endometrium przed 3 procedurą.
3 transfer ( IMSI) lipiec 2018 ( planowany maj 2018 ale przełożony ze względu na ryzyko OHSS) - 2 zarodki mrożone
Przed transferem konsultacja immunologiczna. Diagnoza: niekorzystny HLA-C męża (HLA-C2), brak wielu receptorów implantacyjnych u mnie. Zalecenia immunologa do 4 transferu : accofil domacicznie 5 dni przed transferem, później podskórnie co 3 dni do testu. Dodatkowo heparyna od dnia transferu.
4 transfer ( IMSI) marzec 2019. Zarodek blastocysta 4AB. Transfer nieudany. Beta 0,4 w 10 dniu.
Panie Doktorze czy jest sens próbować nadal? Czy jest sens próbowac dalej z accofilem, heparyną. Co jeszcze mogę zrobić?
Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15834
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Re: Accofil, heparyna 4 transfer bez efektu

Post autor: Jan Domitrz »

Wszystkie te działania mają jeden feler brak dowodów że zwiększają szansę na ciążę Czy jest szansa na ciążę pewnie tak ale pewnie trochę mniejsza niż za pierwszym razem Z poważaniem Jd
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”