Prolutex

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

Zablokowany
iza_b79
Posty: 24
Rejestracja: 22 paź 2015 10:48

Prolutex

Post autor: iza_b79 »

Witam,

oczekuję na pierwsze usg po pozytywnej weryfikacji poziomu beta-HCG (transfer miał miejsce 26.02). Prolutex przyjmuję zawsze rano i stąd moje pytanie- w dniu wyznaczonej wizyty u lekarza zabraknie mi leku na poranny zastrzyk, receptę i lek otrzymam dopiero o 16:00, czy jeżeli jednorazowo przyjmę Prolutex w godzinach popołudniowych tj. ok 16:00 może to spowodować kilkugodzinny niedobór progesteronu bądź duży spadek poziomu i zaszkodzić tak wczesnej ciąży? Mam dość daleko do kliniki ale jeżeli zmiana pory przyjęcia leku może mieć negatywne skutki, będę musiała pojechać do kliniki wcześniej po receptę, dlatego ważna jest dla mnie opinia Pana Doktora w tej kwestii.
Oprócz Prolutexu przyjmuję dopochwowo Utrogestan.
5 lat starań, niskie AMH, hashimoto, 2014: 3 X inseminacja, 2015: IVF/ICSI, 2016: IVF/ICSI, 2017: IVF/ ICSI z KD,
2018: IVF/ ICSI z KD, 2019: IVF/ ICSI z KD, 10 dpt bhcg 391,27, 28 dpt jest serce!
Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15834
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Re: Prolutex

Post autor: Jan Domitrz »

Nie powinno to mieć istotnego wpływu na przebieg ciąży Z poważaniem JD
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”