Prośba o interpretację wyników badań

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

Zablokowany
Bartek030588
Posty: 8
Rejestracja: 15 kwie 2018 22:11

Prośba o interpretację wyników badań

Post autor: Bartek030588 »

Witam,

Chciałbym bardzo prosić o interpretację moich wyników badań. Staram się z żoną o dziecko dłuższy czas. Żona dwa razy poroniła. Postanowiłem zrobić owe badania i widzę, że niektóre parametry są podniesione inne obniżone. Dodam, że nie zauważam większych problemów np. z erekcją, natomiast martwi mnie spadek testosteronu. O czym mogą świadczyć takie wyniki?

Przeprowadziłem badanie FSH-LH-Testosteron, w lutym 2019 proszę o interpretację:
Folikulotropina (FSH) (L65) 12,0 mIU/ml NORMA: 1,5 — 12,4
Luteotropina (LH) (L67) 10,7 mIU/ml NORMA : 1,7 - 8,6 mIU/ml
Testosteron 3,67 ng/ml NORMA: 2,41 — 8,27

Dodam, że w 2017 roku w marcu również robiłem te same badania wyniki wyglądały następująco:
Folikulotropina (FSH) (L65) 10,67 mIU/ml NORMA: 1,5 — 12,4
Luteotropina (LH) (L67) 9,32 mIU/ml NORMA : 1,7 - 8,6 mIU/ml
Testosteron 3,83 ng/ml NORMA: 2,41 — 8,27

Również w marcu 2017 miałem badanie usg jąder: jądro lewe o wymiarach 3,1 x1,7 cm. Obecne drobne zwapnienia bez innych zmian ogniskowych. Żyły powrózka nasiennego śr max 3,7 mm. Jądro prawe: 4,2x2,0 cm. Jednorodne, bez zmian naciekowych.

Proszę o odpowiedź, pozdrawiam,
Bartłomiej.
Jacek Szamatowicz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 17324
Rejestracja: 24 lip 2002 00:00

Re: Prośba o interpretację wyników badań

Post autor: Jacek Szamatowicz »

Szanowny Pani
To bardzo subtelne nieprawidłowości myślę że wszystko jest w porządku
Jacek Szamatowicz
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”