Bardzo proszę o interpretację wyników

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

Zablokowany
Aga1712
Posty: 3
Rejestracja: 26 sty 2019 15:46

Bardzo proszę o interpretację wyników

Post autor: Aga1712 »

Dzień dobry, ostatnio u mojego narzeczonego (25lat) zdiagnozowano żylaki powrózka nasiennego (po lewej stronie). Czytając dużo informacji na ten temat natknęliśmy się na informację, iż jest to główna przyczyna bezpłodności u meżczyzn, dlatego wykonaliśmy badania nasienia. Czy mogę prosić o interpretację wyników? Zaznaczam, że narzeczony aktualnie jest przed zabiegiem. Chcę wiedzieć czy mamy szansę na naturalną ciążę?
Ilość dni abstynencji przed badaniem 10dni
Objętość ejakulatu 5,5ml
Odczyn Ph 8
Liczba plemników w 1ml 12,36mln/ml
Liczba plemników w ejakulacie 67,98mln
Plemniki o szybkim ruchu postępowym 5%
Plemniki o wolnym ruchu postępowym 11%
Suma plemników o ruchu postępowym 16%
Plemniki o ruchu niepostępowym 2%
Plemniki nieruchome 82%
Prostoliniowość 79,8%
Liniowość ruchu 55,2%
Plemniki żywe 58%
Plemniki martwe 42%

Uwagi: pacjent w ciągu ostatnich 6 tygodni zażywał Tabcin, Theraflu i Ibuprom.
Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15834
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Re: Bardzo proszę o interpretację wyników

Post autor: Jan Domitrz »

Parametry nasienia sa obniżone w zakresie ruchu i liczby ale jeśli Państwo nie starali sie do tej pory o ciąże to trudno touznac za rozpoznanie niepłodności Z poważnie JD
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”