Niedrożność jajowodów

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

Zablokowany
Nikolaaa28
Posty: 1
Rejestracja: 16 sty 2019 12:18

Niedrożność jajowodów

Post autor: Nikolaaa28 »

Witam,
Jestem tu po raz pierwszy. Staram się z mężem o drugie dziecko od kwietnia 2018. Wiem, że to może nie długo, ale po pół roku bezowocnych starań, podjęłam kroki w celu wyjaśnienia przyczyny naszych niepowodzeń.
Zrobiłam wszystkie badania hormonalne, morfologie, itp. Cykle mam regularne, nigdy nie stosowałam antykoncepcji hormonalnej. Wszystkie badania książkowe, owulacja również. Mąż również zrobił badania nasienia i wszystko wyszło w porządku.
Mój lekarz, Z racji tego że pierwszy poród odbył się przez cesarskie cięcie od razu zasugerował, że mogły pojawić się zrosty i to utrudnia zajście w ciążę. Wczoraj miałam robioną histeroskopie i diagnoza okazała się druzgocąca: jama macicy zniekształcona, ujścia obustronnie niedrożne.
Dostałam skierowanie na laparoskopie.
Czy została mi jeszcze jakaś nadzieja?
Bo z tego co zdążyłam przeczytać, laparoskopia rzadko jest skuteczna.
Jeżeli znane są jakieś pozytywne przypadki, zakończone ciążą przy obu niedrożnych jajowodach, to proszę o informację.
Pozdrawiam
Jacek Szamatowicz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 17324
Rejestracja: 24 lip 2002 00:00

Re: Niedrożność jajowodów

Post autor: Jacek Szamatowicz »

Szanowna Pani
Ja myślę że powinna Pani się uspokoić i spokojnie jeszcze się starać naturalnie
Jacek Szamatowicz
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”