cienkie endometrium, jakie leki

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

Zablokowany
aneta_75
Posty: 20
Rejestracja: 01 mar 2017 17:16

cienkie endometrium, jakie leki

Post autor: aneta_75 »

Witam Panie Doktorze,
próbuję podejść do crio, ale pojawił się problem z endometrium.
Jestem po trzech pełnych protokołach, gdzie endo wynosiło 8-9 mm na dzień punkcji.( jedna ciąża biochemiczna),mam niskie AMH i pow.40 lat
I crio - endo 7,5 mm,( bez ciąży), następnie operacja wyłuszczenia mięśniaka, histeroskopia prawidłowa.
Próbuję podejść do kolejnego crio ( adopcja zarodka) i niestety pojawił się problem z endometrium.
I podejście: 3x1 Progynova, 1 estofen do pochwy- endo 6,5
II podejście : od 3 dc do 10 dc- 1x 1 Progynova , 1 estrofen do pochwy, Neusinorm 75 amp., od 11 dc tylko 3x Progynowa, 1 estrofen - endo w 14 dc -6mm, w 16 dc dniu 7mm, a póżniej spadło poniżej 6 mm

III podejście: lameta do 5 dnia i Mensinorm 75, (pożniej 150) od 2 dnia cyklu do 10 dc - endo 5 mm w 13 dc i 16dc , w 19 dc- 7 mm, ale z powodu przerwy w ośrodku trzeba było przerwać, zresztą na drugi dzień dostałam miesiączkę.
IV próba:
od 2 dc Progynova 2x1 , Estrofen 1 tab do pochwy, od 7 dc Progynova 3x1, Estrofen 1 tab do pochwy.
Endometrium 5 mm w 20 dniu
Stosuję sildnafil i acard.

Lekarz prowadzący stwierdził, że włączamy progestreron i zrobimy crio, ponieważ endometrium jeszcze trochę urośnie i że na 6 mm też jest szansa.

Moje pytanie jest takie:
czy można jeszcze inaczej próbować zbudować endometrium? Czy np. wlewy z accofilu mogą pomóc, może jeszcze inne leki?
Proszę o poradę.

z poważaniem
Aneta

dwie ciąże naturalne-wczesne poronienia.

3xICSI

1 ciąża biochemiczna,

1 crio nieudane

niepłodność idiopatyczna, cienkie eno


Jacek Szamatowicz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 17324
Rejestracja: 24 lip 2002 00:00

Re: cienkie endometrium, jakie leki

Post autor: Jacek Szamatowicz »

Szanowna Pani
Wygląda na to ze miła już Pani wszystkie możliwe sposoby stymulacji endometrium Dolna granica to 6 mm wię zycze powodzenia
Jacek Szamatowicz
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”