Test Pct

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

ODPOWIEDZ
Jaren34
Posty: 19
Rejestracja: 16 paź 2017 19:25

Test Pct

Post autor: Jaren34 »

Witam mam pytanie odnośnie testu Pct po stosunku.
Test był wykonany 10h po stosunku w okresie okołoowulacyjnym, badanie było o 9 rano, współżycie dzień wcześniej około godziny 12 00 i 23 00 czyli nie było wstrzemięźliwosci.Wynik testu to 1-2 plemniki o ruchu A+B, reszta plemników leniwa. Nasz lekarz powiedział że nowe badania mówią o tym ze wstrzemięźliwosc dwu dniowa nie jest juz wymagana.
Staramy sie z żoną okolo dwa lata moje wyniki ogolne nasienia sa wg WHO, fragmentacja DNA 13%, test HBA 87%, morfologia 6%. Żona również przebadana.

Co oznacza ten wynik i xzy w naszym przypadki inseminacja ma sens?

Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15805
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Re: Test Pct

Post autor: Jan Domitrz »

Test archaiczny bez wartości diagnostycznej Z poważaniem JD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”