PCOS, podejrzenie endometriozy i dwie macice a dziecko ?

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

ODPOWIEDZ
aga575
Posty: 1
Rejestracja: 15 wrz 2018 09:00

PCOS, podejrzenie endometriozy i dwie macice a dziecko ?

Post autor: aga575 »

Witam,
ostatnio dowiedziałam się, że mam dwie macice dwurożne (byłam u ginekologa mniej więcej co 8 miesięcy - ostatnio nawet u 2 różnych i nikt mi o tym wcześniej nie powiedział). do tego mam zespół PCOS i podejrzenie endometriozy. Pomijając fakt, że jestem załamana proszę o konsultacje w jakim kierunku powinnam iść starając się o dziecko? Czy moje szanse na naturalne zapłodnienie są przekreślone ? czy mam szanse na in vitro? czy w moim przypadku zajście w ciąże i donoszenie jej jest nie możliwe ?
bardzo proszę o odpowiedź.

Jacek Szamatowicz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 17271
Rejestracja: 24 lip 2002 00:00

Re: PCOS, podejrzenie endometriozy i dwie macice a dziecko ?

Post autor: Jacek Szamatowicz »

Szanowna Pani
Na pewno może Pani donosić ciąże Natomiast trzeba ocenić drożność jajowdów czy jest endometrioza i ew stymulować jajeczkowanie
Jacek Szamatowicz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”