Niepęknięta torbiel

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

ODPOWIEDZ
alpaka77
Posty: 2
Rejestracja: 30 sie 2018 08:20

Niepęknięta torbiel

Post autor: alpaka77 »

Witam. Jestem tu nowa. Mam problem z zajściem w ciążę. Mam pco, insulinooporność. Biorę metforminę, euthyrox 75 oraz 50, a także letrozole apotex i luteinę dopochwową. W ostatnim cyklu miałam robione badanie sono HSG. Owulacja nie była wywoływana. Okazało się w tym cyklu, że mam niepęknięty pęcherzyk z poprzedniego cyklu, jednak byłam stymulowana letrozole. Pęcherzyk urósł jeszcze bardziej. Proszę o pomoc ile trwa leczenie takiego niepękniętego pęcherzyka- jak można leczyć, jakimi lekami? Nie chciałabym tracić kilku miesięcy na tabletki antykoncepcyjne. Proszę o informację.

Jacek Szamatowicz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 17271
Rejestracja: 24 lip 2002 00:00

Re: Niepęknięta torbiel

Post autor: Jacek Szamatowicz »

Szanowna Pani
Takie pęcherzyki zwykle znikają w trakcie miesiączki, chociaż czasami potrzebny jest miesiąc stosowania antykoncepcji
Jeżeli pęcherzyk nie zniknie to trzeba go traktować raczej jako torbiel a nie jako niepekniety pęcherzyk
Jacek Szamatowicz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”