Ilość możliwych do podania zarodków w embriotransferze

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

ODPOWIEDZ
delpiek
Posty: 1
Rejestracja: 09 sie 2018 23:00

Ilość możliwych do podania zarodków w embriotransferze

Post autor: delpiek »

Jestem po pierwszej nieudanej próbie IVF. Zostały mi dwa zamrożone zarodki. Poprosiłam swojego lekarza, żeby przy kolejnej próbie podał mi dwa zarodki. Usłyszałam, że jest to niemożliwe, ponieważ według prawa można podać dwa zarodki tylko w jednym z dwóch przypadków: jeśli kobieta ma powyżej 35. roku życia lub jest po dwóch już nieudanych transferach. Czy to prawda? W mojej sytuacji oznacza to, że zarówno podczas drugiej jak i trzeciej próby będę mieć podany tylko jeden zarodek. Chciałabym potwierdzić, że ta informacja jest prawdziwa.

Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15796
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Re: Ilość możliwych do podania zarodków w embriotransferze

Post autor: Jan Domitrz »

Nie jest prawdą że tak stanowi prawo nie ma w tej kwestii regulacji ale rozsądek wskazuje że takie postępowanie jest najbardziej optymalne Z poważaniem JD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”