przewlekły stan zapalny endometrium

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

Zablokowany
fawiola
Posty: 2
Rejestracja: 20 lip 2018 12:47

przewlekły stan zapalny endometrium

Post autor: fawiola »

Dzień dobry. Jestem tutaj nowa i liczę na pomoc, wskazówki, rady. mam za sobą, aż 6 transferów. Tylko 1 był udany, ale tylko na chwilę, ciąża biochemiczna. zrobiłam histeroskopie z badaniem histochemicznym wycinka i wyszło, że mam komórki plazmatyczne w endometrium, czyli przewlekły stan zapalny. dostałam na 10 dni doxycykline 2 x dziennie, niestety to nie pomogło, po powtórnej biopsji wyszedł dalej stan zapalny. mam zalecony summamed przez 3 dni, lekarz już nie wie, jak to nie pomóże co innego można zrobić. jak można się pozbyć stanu zapalnego? czy da sie to wyleczyć? i czy ma on wpływ na zagnieżdzenie zarodków? pozdrawiam
Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15834
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Re: przewlekły stan zapalny endometrium

Post autor: Jan Domitrz »

Problem jest dosyć kiepsko zdefiniowany ale leczenie często jest długotrwałe i nie zawsze poprawia obraz endometrium chociaż samo w sobie nie musi to oznaczać braku szansy na ciążę Z poważaniem JD
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”