Leukocyty i lepkość nasienia

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

Zablokowany
nowy_piotr
Posty: 199
Rejestracja: 06 cze 2014 20:28

Leukocyty i lepkość nasienia

Post autor: nowy_piotr »

Dzień dobry,


staram się z żoną o dziecko, ale mam problem z leukocytami, jest ich podwyższona ilość, przez co nasienie ma zwiększoną lepkość. Posiewy moczu, nasienia i kału są ok. 3 lata temu w moczu miałem bakterię entero faecalis, której się pozbyłem. Jakie są możliwości, aby ich nie było, aby się ich pozbyć...
Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15834
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Re: Leukocyty i lepkość nasienia

Post autor: Jan Domitrz »

Obecność Leukocytów jeśli nie jest wynikiem infekcji mogą być powodowane wieloma czynnikami np paleniem papierosów problemami immunologicznymi otyłością Nie ma specyficznego leczenia w takich przypadkach Z poważaniem JD
nowy_piotr
Posty: 199
Rejestracja: 06 cze 2014 20:28

Re: Leukocyty i lepkość nasienia

Post autor: nowy_piotr »

Ok, czytałem w internecie też, że jak bakteria zostanie zlikwidowana, to często leukocyty niestety pozostają dalej i że w takim przypadku skuteczne mogą być czopki diclac. Czy w takich przypadkach są one stosowane i czy są skuteczne..., czy są przypadki, że pomogły... i leukocytów nie było.
Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15834
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Re: Leukocyty i lepkość nasienia

Post autor: Jan Domitrz »

Jeśli nie ma objawów infekcji nie wymaga to leczenia Z poważaniem JD
nowy_piotr
Posty: 199
Rejestracja: 06 cze 2014 20:28

Re: Leukocyty i lepkość nasienia

Post autor: nowy_piotr »

układ rozrodczy sprawdziłem, nie ma tam infekcji, zęby też wyleczyłem, w sumie nie dawno, a może mam w organiźmie coś, jakie badania się z medycznego punktu widzenia robi, jakieś ogólne, np. gdybym chciał prywatnie zrobić, aby sprawdzić, czy nie mam jakiegoś stanu zapalnego, bakterii, itd.
nowy_piotr
Posty: 199
Rejestracja: 06 cze 2014 20:28

Re: Leukocyty i lepkość nasienia

Post autor: nowy_piotr »

Witam doktorze, wypisał Pan czynniki, jakie mogą mogą powodować leukocyty w nasieniu. Chce je wyleczyć, mimo objawów infekcji, bo poważnie niszczą prędkość i upłynnianie nasienia, a w konsekwencji uniemożliwiają lub bardzo utrudniają zajście w ciążę. Napisał Pan o problemach immunologicznych. Jakie to mogą być problemy? Czy immunolog może w tym przypadku pomóc?
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”