Niskie AMH, endometrioza, jeden jajowód

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

Zablokowany
ElżbietaB
Posty: 2
Rejestracja: 22 maja 2018 21:00

Niskie AMH, endometrioza, jeden jajowód

Post autor: ElżbietaB »

Witam, proszę o wypowiedź w kwestii szans na ciążę z wyłączeniem in vitro. Mam 30 l., 3 lata temu przeszłam laparoskopię z powodu wodniaka jajowodu, który został usunięty, jednak podczas zabiegu wyszła też endometrioza II st., ale tylko po stornie wodniaka, drugi jajnik i jajowód bez zmian, wyniki nasienia bez zarzutu i AMH 1,9. 3 miesiące po zabiegu zaszłam naturalnie w ciążę po stymulacji Clostylbegyt+ Ovitrelle w pierwszym cyklu, ciąża donoszona. Aktualnie staramy się o drugie dziecko, niestety moje AMH w dniu dzisiejszym wynosi zaledwie 0,4, reszta pozostaje bez zmian, miesiączki są regularne. Jakie mam nasze na powodzenie przy stumulacji jak do pierwszej ciąży? czym może być spowodowany taki spadek AMH w ciągu 3 lat? Dodam, że w 3 dc w zdrowym jajniku były 4 pęcherzyki antralne, w 9 dc pęcherzyk dominujący 13 mm, który pękł w 15 dc.
Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15834
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Re: Niskie AMH, endometrioza, jeden jajowód

Post autor: Jan Domitrz »

Spadek amh jest naturalnym procesem związanym z funkcją jajników szansa na ciążę samoistną w ciągu pojedynczego cyklu to max kilka % Z poważaniem JD
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”