Nieudana próba in vitro

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

ODPOWIEDZ
kategorska
Posty: 2
Rejestracja: 06 lip 2015 15:33

Nieudana próba in vitro

Post autor: kategorska »

Pierwszy raz podchodziłam do in vitro. Niestety nie doszło do transferu. Na początku miałam 11 komórek, pobrano 6. 3 nadawały się do zapłodnienia ale tylko 1 pobrała próbę. W 5 dobie zarodek jest czterokomórkowy. Czy powinien jednak być podany do transferu? Jaka może być przyczyna?
To krótki protokół. Czy następny powinien być dłuższy. Chciałam dziś odbyć wizytę żeby wiedzieć co dalej ale niestety zadzwoniono z kliniki że lekarz ma zbyt dużo wizyt do transferu.

Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15790
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Re: Nieudana próba in vitro

Post autor: Jan Domitrz »

Nie ma sensu transfer takiego zarodka . W takiej sytuacji jedyną rzeczą którą można zrobić to modyfikować stymulację Z poważaniem Jd

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”