Cienkie endometrium

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

Zablokowany
Awatar użytkownika
dorotacha
Posty: 2
Rejestracja: 27 sty 2009 01:00

Cienkie endometrium

Post autor: dorotacha »

Witam serdecznie,
Pierwszy udany transfer zakończył się poronieniem zatrzymanym w 9 tc i łyżeczkowaniem.Potem drugi transfer nieudany.Zrobiłam histeroskopie diagnostyczna, która wykazała Zespół Assermana i zrośniecie 2/3 macicy.Zrosty usunięto. Dziś mija dwa miesiące i na USG bardzo słaby obraz endometrium. W 17 dc. tylko 5 mm/
Miałam podejść do stymulacji,ale teraz nie wiem czy to ma sens.Lekarz sugeruje stymulację, mrożenie zarodków, potem podleczenie endometrium i transfer. Moje obawy są jednak, czy przy tak słabym endometrium jest jakakolwiek szansa na jego poprawę.Dodam ,że mam cykle 30 -35 dniowe.Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
Jacek Szamatowicz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 17324
Rejestracja: 24 lip 2002 00:00

Re: Cienkie endometrium

Post autor: Jacek Szamatowicz »

Szanowna Pani
Endometrium na razie jest kiepskie ale zawsze może być lepsze a wtedy moeże być za późno na uzyskanie zarodków
Jacek Szamatowicz
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”