Prośba o pomoc, wskazówki

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

Zablokowany
oleceq
Posty: 2
Rejestracja: 09 lut 2018 19:24

Prośba o pomoc, wskazówki

Post autor: oleceq »

Witam, od dłuższego czasu staramy się z mężem o dziecko. Leczenie nie przynosi efektów. Zażywa estrofem, clostilbegyt i luttagen. Moim problemem jest leczona tarczyca, niski poziom progesteronu oraz zanik owulacji. Po stosowaniu leków pojawiły się pęcherzyki, przywrócono też miesiączkę. Niestety po 2ch stymulacjach clostilbegyt nadal nic.. Po odstawieniu estrofemu zaczynam miesiaczkowac, wszystko tworzy błędne koło. Jestem zrezygnowana, nie wiem gdzie szukać pomocy, nie stać mnie na leczenie w prywatnych klinikach. Mam synka 3,5 roku dzięki Bogu, nie miałam żadnych problemów z zajściem w ciążę. Po porodzie miesiączka wróciła po 2 miesiącach.
Dodam że poza niskim poziomem progesteronu pozostałe hormony w normie, tarczyca leczona (euthyrox 100 1x1).
Proszę o pomoc.
Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15834
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Re: Prośba o pomoc, wskazówki

Post autor: Jan Domitrz »

dwa cykle stymuacji to zaledwie kilka % szansy na ciąże trzeba kontynuować prawdopodobnie indukcję owualcji przez conajmniej pół roku żeby powiedzieć że to nie działa Z poważaniem JD
oleceq
Posty: 2
Rejestracja: 09 lut 2018 19:24

Re: Prośba o pomoc, wskazówki

Post autor: oleceq »

Podam jeszcze dawkowanie
Estrofem 1x1 od 5 do 11dnia cyklu
2x1 od 12 do 17 dnia cyklu
Luttagen 200 mg 1x1 od 12 do 17 d.c
2x1 od 18 do 28 d.c
Closttillbegyt 1x1 od 5 do 9 d.c
Co Pan o tym sądzi? Nigdy nie kończę prawidłowego przyjmowania luttagenu bo 3,4 dni po odstawieniu estrofemu zaczyna się krwawienie
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”