scratching- prośba o opinię

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
emcia500
Posty: 682
Rejestracja: 29 cze 2007 00:00

scratching- prośba o opinię

Post autor: emcia500 »

Dzień Dobry, Panie Doktorze miałam juz 3 nieudane transfery. Zostały mi dwa ostatnie zarodki 10 AB oraz 7AB, zamrożone w jednej słomce. Bardzo mi zależy na tym transferze, prawdopodobnie na tym skończymy leczenie ze względu na moje zdrowie. Proszę mi powiedzieć jakie jest Panie zdanie na temat scratchingu endometrium? Czy faktycznie pomaga w zagnieżdżeniu zarodka? Czytałam Pana opinie w 2012 r., twierdził Pan, że opinie są różne, bo temat jest nowy. Proszę powiedzieć jakie jest Pana zdanie teraz, czy stosuje Pan scratching, czy pomaga? Nadmienię, że owulację mam zawsze ładną, endometrium jest zawsze 13mm, bardzo ładne, histeroskopię miałam w kwietniu, macica czysta.
Mam jeszcze pytanie czy takie zarodki 10AB i 7 AB są dobrze rokujące?

Pozdrawiam

Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15805
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Re: scratching- prośba o opinię

Post autor: Jan Domitrz »

Jest trochę opinii pozytywnych wydaje się że może mieć pozytywny wpływ czasami stosuję tą metodę Z poważaniem DJ

Awatar użytkownika
emcia500
Posty: 682
Rejestracja: 29 cze 2007 00:00

Re: scratching- prośba o opinię

Post autor: emcia500 »

Dziękuję i pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”