Jak sie liczy dni dla zarodka ?

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mycha1377
Posty: 1566
Rejestracja: 16 sie 2010 15:04

Jak sie liczy dni dla zarodka ?

Post autor: Mycha1377 »

Panie doktorze proszę o wyjaśnienie w jaki sposób oznacza się wiek zarodków. Czy jeśli sa podawane jako trzydniowe to znaczy , ze minęły już równo 3 doby od momentu zaplemnienia czy jest to termin umowny i dokładna ilość godzin nie ma tu znaczenia? Jeśli przy transferze miałam podane zarodki trzydniowy czterokomórkowy i dwukomórkowy czy jest szansa , ze w momencie transferu nie weszły jeszcze one w trzecią dobę i dlatego były mniej rozwinięte? Prawidłowo powinny mieć chyba 6 komórek prawda?

Dziękuję bardzo za odpowiedź i pozdrawiam.

Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15805
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Re: Jak sie liczy dni dla zarodka ?

Post autor: Jan Domitrz »

dni liczy sie od zaplodnienia czyli jezli punkcja byla w poniedzialek to trzecia doba jest w czwartek zarodki z mniejsza liczba blastomerow nie wykluczaja ciazy ale zmniejszaja jej prawdopodobienstwo Z powazaniem JD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”