stymulacja hormonalna przed IUI a rak piersi

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kasiac28
Posty: 67
Rejestracja: 09 lut 2009 01:00

stymulacja hormonalna przed IUI a rak piersi

Post autor: kasiac28 »

Panie Doktorze
Moja mam zmarła na raka piersi, zachorowała w wieku 40 lat.Jestem w grupie podwyższonego ryzyka, ale mutacji genu BRCA1 nie mam.Niedługo przystępuję do IUI i będę stymulowana gonadotropinami. Jak Pan sądzi, czy taka stymulacja może być dla mnie niebezpieczna i znacznie zwiększać ryzyko zachorowania na raka piersi?
Serdecznie dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.

Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15811
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Post autor: Jan Domitrz »

Brak jest dowodów na to żeby tego typu stymuacja podwyższała ryzyko Niektóre żródła podja jednka że np przedłuzone stsowanie clostylbegytu mogą na to ryzyko wpływać Z poważaniem JD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”