Krwawienie podczas stymulacji Gonalem f

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

Zablokowany
Awatar użytkownika
patrysiantko
Posty: 1646
Rejestracja: 19 lip 2006 00:00

Post autor: patrysiantko »

Szanowny Panie doktorze mam pcos i w tym cyklu rozpoczelam stymulacje gonalem f (4 dzien stymulacji) 7 d.c jednak niepokoji mnie jedna rzecz (stalo sie to dzis)otoz mam lekkie krwawienie tz krew ze sluzem ,czy to cos niepokojacego czy nalezy przerwac stymulacje?Ogolnie czuje sie dobrze.Dziekuje serdecznie za odpowiedz.

Dodane po: 5 minutach:

Jeszcze chcialam dodac ze jutro bede miala usg oraz pomiar estriadolu.Czy te badania moga cos wyjasnic?
Jacek Szamatowicz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 17324
Rejestracja: 24 lip 2002 00:00

Post autor: Jacek Szamatowicz »

Szanowna Pani
te badania wyjaśnią przyczynę ale najprawdopodobniej dawka gonalu jest za mała
Jacek Szamatowicz
Awatar użytkownika
patrysiantko
Posty: 1646
Rejestracja: 19 lip 2006 00:00

Post autor: patrysiantko »

Szanowny Panie Doktorze(mam pco) brak reakcjii na clo,wysoki stosunek lh do fsh.Bralam w tym cyklu przez 5 dni gonal f dawka 75mnl,po zrobieniu estriadolu okazalo sie ze jest dosc wysoki 3,2(ponoc taki jak do in vitra) i ..7 pecherzykow dominujacych(9 d.c) najmniejszy 10,7mm najwiekszy 16,7 mm i stad pytanie czy ta dawka nie jest za wysoka dla mnie? z kad taka dobra odpowiedz jesli nie reagowalam na clo wczesniej.
Jacek Szamatowicz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 17324
Rejestracja: 24 lip 2002 00:00

Post autor: Jacek Szamatowicz »

Szanowna pani
Po prostu tyle pecherzykó jest w puli wrazliwych na te dawke A teraz trzeba ja zmniejszyć
Jacek Szamatowicz
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”