Przeciwciała blokujące, test cytotoksyczny

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

Zablokowany
Awatar użytkownika
Balbinna
Posty: 2073
Rejestracja: 15 lip 2007 00:00

Przeciwciała blokujące, test cytotoksyczny

Post autor: Balbinna »

Witam,
proszeo skomentowanie wyników Allo-Mlr

Ocena obecności Przeciwciał blokujących ALLO MLR
-odpowiedz na allogeny surowica cieleca plodowa (10%) 1793 i 4296
-Odpowiedz na allogeny-surowica ludzka AB (10%) 746 i 3982
-surowica badanej (10%) 1092 i 7829
-suowica hamowania - i 0,0%
komentarz przeciwciała blokujące nieobecne
Wynik testu cytotoksycznego-W surowicy Pani nie stwierdzono obecności przeciwciał cytotoksycznych przeciwko wyizolowanym limfocytom partnera
- kontrola pozytywna 100% komórek martwych
- kontrola negatywna 2% komórek martwych
- surowica badana 4 % komórek martwych
norma od 0-10% komórek martwych.

Z gory bardzo dziekuje za informacjie.
Mój Aniołek Mateo + 18.07.2007 - 21tc
Mój Ziemski Skarb Maja 26.12.09 :)
Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15834
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Post autor: Jan Domitrz »

Nie umiem z tych wyników wyciągnać wniosków które miały by jakikolwiek wpływ na płodność .. brak p/ciał blokujacych jest bardzo teoretycznym problemem a leczenie np poprzez immunizację jest postępowaniem zakazanym prez WHO Z poważaniem JD
Awatar użytkownika
Balbinna
Posty: 2073
Rejestracja: 15 lip 2007 00:00

Post autor: Balbinna »

Witam Panie Doktorze i dziekuje za odpowiedz. Fakt z zajsciem w ciaze nie mialam zadnych problemow, niestety stracilam ja w 21tc. Zrobilam mnustwo badan i procze 0% MLR oraz podwyzszonego TPO 367 norma 35 nic innego z badan nie wyszlo.
Mam jeszcze takie pytanie jakie sa szanse na donoszenie ciazy przy braku przeciwcial (skoro szczepienia czy wlewy sa zakazane) i czy sa jakies leki ktore przy takich problemach powinno sie przyjmowac podcza ciazy, jakie Pan by zalecil ?
Mój Aniołek Mateo + 18.07.2007 - 21tc
Mój Ziemski Skarb Maja 26.12.09 :)
Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15834
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Post autor: Jan Domitrz »

Balbinna pisze:Witam Panie Doktorze i dziekuje za odpowiedz. Fakt z zajsciem w ciaze nie mialam zadnych problemow, niestety stracilam ja w 21tc. Zrobilam mnustwo badan i procze 0% MLR oraz podwyzszonego TPO 367 norma 35 nic innego z badan nie wyszlo.
Mam jeszcze takie pytanie jakie sa szanse na donoszenie ciazy przy braku przeciwcial (skoro szczepienia czy wlewy sa zakazane) i czy sa jakies leki ktore przy takich problemach powinno sie przyjmowac podcza ciazy, jakie Pan by zalecil ?
Tutaj pozostaje postępowanie emipryczne chociązby wychodząc z założenia że szansa na sukces w kolejnej ciązy się zwiększa Z poważaniem JD
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”