Miejsce na Twoją reklamę

badania przed in vitro

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
grzesiek123
Posty: 30
Rejestracja: 14 sie 2006 00:00

badania przed in vitro

Post autor: grzesiek123 »

Witam.
Z żoną planujemy in vitro (mam bardzo słabe plemniki)
mój wynik analizy DNA: "spośród 7 badanych, najczęściej występujących mutacji w genie CFTR, nie wykryto żadnej"
Wyniki badania cytogenetycznego: mój - kariotyp:46,XY, kariotyp męski, w którym nie wykazano obecności aberracji chromosomowej. uzyskany wynik nie wyklucza obecnosci submikroskopowych delecji w obrębie chromosomów płci ani innych genetycznych przyczyn niepłodnosci.
Żony - kariotyp:46,XX, kariotyp żeński, w którym nie wykazano obecności aberracji chromosomowej.
Bardzo Pano proszę o interpretację powyższych wyników oraz o podpowiedź czy powinniśmy wykonać jeszcz jakieś badania genetyczne przed in vitro.
Pozdrawiam,
grzegorz

Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15811
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Post autor: Jan Domitrz »

Jeżeli już to możan rozważyc AZF jeżeli faktycznie liczba plemników jest bardzo niska. Wynik tego badania wskazywac moze na zagrozenie kłopotami z płodnością u potomka płci męskiej Z poważaniem JD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”