ICSI a wodniaki

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

Zablokowany
Awatar użytkownika
lutka71
Posty: 1
Rejestracja: 10 mar 2002 01:00

ICSI a wodniaki

Post autor: lutka71 »

Panie doktorze mam problem.
Stwierdzono u mnie wodniaki na obydwu jajowodach o wymiarach ( 27, 33 ) mimo tego miałam stansfer. Lekarz nic nie powiedział jaki wpływ wodniaki mogą mieć na ewentualną ciążę. Dopiero za tydzień mogę zrobić test ciążowy. Bardzo się martwię, jeżeli się uda to co będzie z ciążą?
Dziękuję za odpowiedż. Lutka71
Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15834
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Re: ICSI a wodniaki

Post autor: Jan Domitrz »

lutka71 pisze:Panie doktorze mam problem.
Stwierdzono u mnie wodniaki na obydwu jajowodach o wymiarach ( 27, 33 ) mimo tego miałam stansfer. Lekarz nic nie powiedział jaki wpływ wodniaki mogą mieć na ewentualną ciążę. Dopiero za tydzień mogę zrobić test ciążowy. Bardzo się martwię, jeżeli się uda to co będzie z ciążą?
Dziękuję za odpowiedż. Lutka71
Właściwie trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć, czy wodniaki jajowodów mają wpływ na skuteczność IVF ET. Jedno jest pewne że jest to stosunkowo częsta przypadłość i kobiety z taką patologią zachodzą w ciążę i rodzą dzieci ( oczywiście myślę o IVF ET) Teraz nalezy spokojnie czekaqć na wynik. Wodniaki nie powinny mieć wpływu na przebieg ciąży. Z poważniem Jan Domitrz
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”