ciąża po ICSI

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wiosna1
Posty: 22
Rejestracja: 01 kwie 2006 00:00

ciąża po ICSI

Post autor: wiosna1 »

Panie Doktorze
Jestemw ciąży po ICSI (obecnie 4t.3dz. po transferze). Początkowo miałam plamienia i bóle brzucha, jednak pomogły leki (duphaston, utrogestan) i teraz od tygodnia wszystko jest ok. Ginekolog zalecił mi jednak leżenie. Dręczy i niepokoi mnie jednak inny wstydliwy problem. Od kilku dni mam bardzo uciążliwe zaparcia. Domowe sposoby (suszone śliwki, jabłka, jogurty, woda z cytryną i z miodem) nie pomagają, syrop Lactulozum pomógł tylko trochę. Efekt jest taki,że boli mnie podbrzusze (jelita) i brzuch mam bardzo wydęty. Wizytę u lekarza mam za kilka dni, mam nadzieję żę coś mi na to poradzi. Mam jednak pytanie do Pana Doktora, czy takie objawy mogą zaszkodzić ciąży i rozwijającemu się płodowi. W zeszłym tygodniu byłam na USG i wszystko było OK - widziałam 4 mm zarodek z bijacym serduszkiem, a teraz po tych wszystkich problemach jelitowych bardzo bardzo sie boję. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15811
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Post autor: Jan Domitrz »

Objawy nie ..ewentualnie stosowanie silnych srodków przeczyszcajacych może stanoic zagrożenie Wzdęcie brzucha moze byc wynikiem zespołu hyperstymulacji warto to skontrolowac u swojego lekarza Z poważaniem JD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”