przeciwciała przeciw antygenom jajnika

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anmis
Posty: 1
Rejestracja: 17 sie 2006 00:00

przeciwciała przeciw antygenom jajnika

Post autor: anmis »

Witam,
Mam 29 lat, jesteśmy z mężem w trakcie diagnostyki niepłodności. Wczoraj odebrałąm wynik p/ciał p/antygenom jajnika: stwierdzono obecność przeciwciał przeciw osłonce przezroczystej. Bardzo proszę o interpretację wyniku. Wyniki badań hormonalnych są w normie poza estrsdiolem, którego poziom w 10dc. wynosił 281,64 pg/ml. Dodam, iż cykle mam regularne, w połowie cyklu ból owulacyjny, wykresy temperatury i obserwcja śluzu wskazują na prawidłowe cykle z owulacją. Czy obecność tych przeciwciał oznacza niemożność zajścia w ciążę? Jakie mam szanse?

Jacek Szamatowicz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 17276
Rejestracja: 24 lip 2002 00:00

Post autor: Jacek Szamatowicz »

Szanowna Pani
Tak może nie dochodzić do zapłodnienia Wyjsciem jest program IVF
Jacek Szamatowicz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”