Miejsce na Twoją reklamę

Estrofem a wczesna ciąża

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dociekliwa
Posty: 1
Rejestracja: 16 sie 2006 00:00

Estrofem a wczesna ciąża

Post autor: Dociekliwa »

Panie Doktorze,
zgodnie z zaleceniem lekarza, począwszy od transferu zażywam duphaston 3xdz. oraz estrofem 2xdz. Test był dzisiaj pozytywny, w związku z tym dalsze zalecenia są na razie identyczne. Moje pytanie dotyczy estrofemu. W ulotce podają takie informacje, które nijak się mają do mojej sytuacji, np. że nie można go brać przy podejrzeniu ciąży lub jej stwierdzeniu. Prosiłabym o logiczne uzasadnienie brania tego leku we wczesnej ciąży. Dziękuję.

Jacek Szamatowicz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 17276
Rejestracja: 24 lip 2002 00:00

Post autor: Jacek Szamatowicz »

Szanowna Pani
Rzeczywiście tak w ulotce jest Ale są doniesienia na temat lepszego przebiegu wczesnej ciaży przy takiej substytucji I nie wpływa ona na ciąże
Jacek Szamatowicz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”