II laparoskopia?

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

Zablokowany
Awatar użytkownika
dracenka
Posty: 45
Rejestracja: 15 maja 2006 00:00

II laparoskopia?

Post autor: dracenka »

bardzo proszę Pana Doktora o odpowiedź
mam stwierdzone PCO. Mąż ma bardzo dobre wyniki .
5 lat temu miałam wykonaną laparoskopię (el kauteryzację osłonek jajnikowych po około 15 wkuć na jajnik) ale niestety nie było po niej poprawy tzn brak samoistnych miesiączek i owulacji. potem byłam stymulowana clo ale też nie reagowałam na ten lek. podobno jestem "bardzo trudnym przypadkiem". teraz usłyszałam od lekarza że tamten zabieg "był zrobiony za mocno" tzn za dużo było tych wkłuć i zaproponował drugą laparoskopię, słabszą.
proszę o odpowiedź czy druga laparoskopia może przynieść lepszy efekt. Jeśli nie to co mam robić? mam 30 lat i w zasadzie nie wiem czy mam szansę na dziecko czy nie.
Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15834
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Re: II laparoskopia?

Post autor: Jan Domitrz »

dracenka pisze:bardzo proszę Pana Doktora o odpowiedź
mam stwierdzone PCO. Mąż ma bardzo dobre wyniki .
5 lat temu miałam wykonaną laparoskopię (el kauteryzację osłonek jajnikowych po około 15 wkuć na jajnik) ale niestety nie było po niej poprawy tzn brak samoistnych miesiączek i owulacji. potem byłam stymulowana clo ale też nie reagowałam na ten lek. podobno jestem "bardzo trudnym przypadkiem". teraz usłyszałam od lekarza że tamten zabieg "był zrobiony za mocno" tzn za dużo było tych wkłuć i zaproponował drugą laparoskopię, słabszą.
proszę o odpowiedź czy druga laparoskopia może przynieść lepszy efekt. Jeśli nie to co mam robić? mam 30 lat i w zasadzie nie wiem czy mam szansę na dziecko czy nie.
Nie wykonuje sie powtórnego zabiegu elktrokauteryzacji nie ma to sensu a niesie ze sobą ryzyko uszkodzenia jajnika Z poważaniem JD
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”