Cysta a ICSI

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

Zablokowany
Awatar użytkownika
Kotarka
Posty: 451
Rejestracja: 26 wrz 2004 00:00

Cysta a ICSI

Post autor: Kotarka »

Witam Panie Doktorze!

Mam pytanie czy mogę podchodzić do procedury ICSI z cystą na jajniku? Odkąd pamiętam mój lewy jajnik nie pracuje tak jak trzeba - albo nie produkuje w ogóle nic albo tworzą się w nim cysty. (Podobno jest on przyrośnięty do macicy lub zawinięty pod nią zdaniem 2 ginekologów, którzy robili mi usg.Ostatnią cystę miałam usuwaną laparoskopowo, w wypisie napisano ze usunięto cyste 4 cm(histopatologia nie wykazała nic niepokojącego) i pozostawiono 70% masy jajnika, lecz wkrótce po laparoskopii znów jajnik nie był pusty i juz od roku jest tam cysta około 2,5 cm. Próbowałam się jej również pozbyć tabletkami antykoncepcyjnymi, ale i to nic nie daje. Marker Ca 125 wykazał, że wszystko jest ok. Nie mam juz siły z nią walczyć - czy mogę podchodzić do stymulacji do in vitro z tą cystą? Zdaję sobie sprawę, że ten lewy jajnik nie wyprodukuje w związku z tym nic wartościowego, ale czy nie jest to niebezpieczne?

Z góry dziękuje za odpowiedź i serdecznie pozdrawiam.
Jacek Szamatowicz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 17324
Rejestracja: 24 lip 2002 00:00

Post autor: Jacek Szamatowicz »

Szanowna Pani
nie niejest to niebezpieczne i moze Pani podchodzić do programu z cystą
Jacek Szamatowicz
Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15834
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Re: Cysta a ICSI

Post autor: Jan Domitrz »

Kotarka pisze:Witam Panie Doktorze!

Mam pytanie czy mogę podchodzić do procedury ICSI z cystą na jajniku? Odkąd pamiętam mój lewy jajnik nie pracuje tak jak trzeba - albo nie produkuje w ogóle nic albo tworzą się w nim cysty. (Podobno jest on przyrośnięty do macicy lub zawinięty pod nią zdaniem 2 ginekologów, którzy robili mi usg.Ostatnią cystę miałam usuwaną laparoskopowo, w wypisie napisano ze usunięto cyste 4 cm(histopatologia nie wykazała nic niepokojącego) i pozostawiono 70% masy jajnika, lecz wkrótce po laparoskopii znów jajnik nie był pusty i juz od roku jest tam cysta około 2,5 cm. Próbowałam się jej również pozbyć tabletkami antykoncepcyjnymi, ale i to nic nie daje. Marker Ca 125 wykazał, że wszystko jest ok. Nie mam juz siły z nią walczyć - czy mogę podchodzić do stymulacji do in vitro z tą cystą? Zdaję sobie sprawę, że ten lewy jajnik nie wyprodukuje w związku z tym nic wartościowego, ale czy nie jest to niebezpieczne?

Z góry dziękuje za odpowiedź i serdecznie pozdrawiam.
jeżeli torbiel jest mniejsza niż 3-4 cm nie ma konieczności poddawania się operacji, Możan przystapic do stymualcji Z poważaniem JD
Awatar użytkownika
Kotarka
Posty: 451
Rejestracja: 26 wrz 2004 00:00

Post autor: Kotarka »

Dziękuję bardzo :D
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”