Prolaktyna, progesteron

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Motylka77
Posty: 63
Rejestracja: 24 cze 2004 00:00

Prolaktyna, progesteron

Post autor: Motylka77 »

Szanowny Panie Doktorze,

Czy wysoki poziom prolaktyny (badany 7 dpo: 39,16 ng/ml) może mieć wpływ na niski poziom progesteronu (badany tego samego dnia: 9 nmol/l)?
Czy wysoka prolaktyna może być przyczyną słabej, późnej (ok. 20dc) owulacji lub jej braku? i wreszcie po jakim czasie leczeni Bromergonem można spodziewać się ew.poprawy.

Pozdrawiam,

Motylka77

Jacek Szamatowicz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 17276
Rejestracja: 24 lip 2002 00:00

Post autor: Jacek Szamatowicz »

Szanowna Pani
Prolaktyna zaburza owulację i w ten sposób jeżeli jej nie ma progesteron moze być niski. A co do bromergonu to sytuacja może wrócić do normy jak tylko prolaktyna spadnie
Jacek Szamatowicz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”