Acesan

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

ODPOWIEDZ
Sassy
Posty: 781
Rejestracja: 30 wrz 2003 00:00

Acesan

Post autor: Sassy »

Panie Doktorze,

1. przygotowuje sie do ICSI. Jednym z lekow, ktore moj lekarz prowadzacy zalecil, jest Acesan (codziennie po 1 tabletce) i tradycyjna aspiryna co 2-3 dni. Mamy brac te leki oboje. Czemu one sluza?

2. Czesto czytam, ze pacjentki przed ICSI biora leki antykoncepcyjne. Ja przyjme jedynie zastrzyk z diphereliny, nie bralam tabletek antykoncepcyjnych, gdyz moj lekarz nie uznal tego za konieczne. Czy tak moze byc? Czy antykoncepcja w dlugim protokole to standard, czy tez czynnik pomijalny, zalezny od decyzji lekarza?
- klinika - Novum
- IV. 2005 - udane ICSI, udana ciaza, udane dziecko ;-)
- XII.2007 - nieudany criotransfer
- III.2008 - nieudany criotransfer
inne: wskazana histeroskopia

Jacek Szamatowicz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 17276
Rejestracja: 24 lip 2002 00:00

Post autor: Jacek Szamatowicz »

Szanowna Pani
Leki te mają wspomagac implantację
Środki antykoncepcyjne przyjmuje sie po to zeby nie wyrosły torbiele, przed stymulacją Nie jest to konieczne ale zalecane
Jacek Szamatowicz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”