Niska prolaktyna

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

Zablokowany
Awatar użytkownika
Tama_
Posty: 5034
Rejestracja: 29 lis 2003 01:00

Niska prolaktyna

Post autor: Tama_ »

Panie Doktorze,zwracam sie z pytaniem o prolaktyne,najbardziej chyba klopotliwy hormon :?
Po pierwszym badaniu okazalo sie ,ze w 21dc moj wynik PRL to 87 (przy gornej granicy 25) dostalam bromergon i zbilam ja do 1,10. Zobaczywszy to moj lekarz polecil mi abym brala nadal bromergon ale juz 2x1/2 tabletki rano i wieczorem.
Po 3 tyg. takiego zazywania bromergonu dzisiaj w 8dc PRL wynosi 2,18 i teraz moje pytanie:
Wiem,ze za wysoka prolaktyna przeszkadza w zajsciu w ciaze...czy za niska tez nie jest dobra...czy takim wynikiem nie ma sie co martwic?? Czy moze zmniejszyc dawke bromergonu i pozwolic jej troszeczke podrosnac???
Z gory bardzo goraco dziekuje za odpowiedz.
Pozdrawiam
Jacek Szamatowicz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 17324
Rejestracja: 24 lip 2002 00:00

Post autor: Jacek Szamatowicz »

Szanowna Pani
Niska prolaktyna nie jest problemem ale myślę że można zmniejszyć dawkę
Jacek Szamatowicz
Zablokowany

Wróć do „Archiwum - Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”