Miejsce na Twoją reklamę

bakterie

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Malesia
Posty: 146
Rejestracja: 27 cze 2003 00:00

bakterie

Post autor: Malesia »

Sz.P.Dokotrze
Ponad 7 tyg. temu miałam wymrożoną nadżerkę. W piątek zrobiłam posiew z kanału szyjki i pochwy i wyniki są złe: III stopień czystości, bakterie E.coli i paciorkowce. Moje pytanie - skąd taki zły stan po zabiegu wymrożenia - dodam, że lekarz stwierdził, iż nadżerka jest całkowicie zagojona, a ponadto podczas kuracji przyjmowałam betadine oraz jeszcze jeden lek przecibakteryjny i powodujący przyspieszenie gojenia nadżerki oraz lactoaginal?

Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15811
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Re: bakterie

Post autor: Jan Domitrz »

[quote="Malesia"]Sz.P.Dokotrze
Ponad 7 tyg. temu miałam wymrożoną nadżerkę. W piątek zrobiłam posiew z kanału szyjki i pochwy i wyniki są złe: III stopień czystości, bakterie E.coli i paciorkowce. Moje pytanie - skąd taki zły stan po zabiegu wymrożenia - dodam, że lekarz stwierdził, iż nadżerka jest całkowicie zagojona, a ponadto podczas kuracji przyjmowałam betadine oraz jeszcze jeden lek przecibakteryjny i powodujący przyspieszenie gojenia nadżerki oraz lactoaginal?[/quote Wymrożenie nadżerki nie likwiduje inefkcji usuwa tylko zmienioną chorobowo tkankę oczywiście poprawia stan narządu rodnego z tym ze jest to tylko jeden z elementów .. Po drugie samam wydzielina po zabiegu jest czynnikiem sprzyajacym inefkcjom wiec w tym okresie możan spodziewac sie przejsciowego pogorszenia biocenozy pochwy . Z poważaniem JD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”