Dojrzała komórka jajowa

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

ODPOWIEDZ
Tysia33
Posty: 10
Rejestracja: 05 lis 2019 14:58

Dojrzała komórka jajowa

Post autor: Tysia33 »

Mam PCOS i insulinoopornosc. Cykle bezowulacyjne. Mam stymulacje Lametta + Menopur lub Gonal. W efekcie zawsze tylko jeden pęcherzyk max 17-18 (mimo ze poczatkowo sporo z nich osiąga wielkość nawet do 14 mm) przy czym estradiol max 120. Czy przy takich wynikach możemy stwierdzić, że mimo iż pęcherzyk pęka po podaniu Ovitrelle to jednak uwalnia niedojrzałą komórkę jajową niezdolną do zapłodnienia? Wszędzie piszą że na 1 dojrzałą kom.jajową przypada ok 200 estradiolu.
Czy da się jakoś poprawić te wyniki np. inne leki do stymulacji?

Jacek Szamatowicz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 17276
Rejestracja: 24 lip 2002 00:00

Re: Dojrzała komórka jajowa

Post autor: Jacek Szamatowicz »

Szanowna Pani
Nie ma takiego badania ,żeby stwierdzić jakość komórki jajowej, chyba że zrobimy in vitro i myślę, że jeżeli takie leczenie nie daje efektu, to trzeba się nad tym zastanowić
Jacek Szamatowicz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”