Czy PGD jest konieczne?

dr n. med. Jan Domitrz
Od 1989 roku pracuje w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej AM w Białymstoku kierowanym przez dr hab. Sławomira Wołczyńskiego. Od 1991 roku jest członkiem Zespołu IVF ET kierowanego przez prof. Mariana Szamatowicza. Zajmuje się szeroko rozumianą medycyną rozrodu a w szczególności endokrynologią rozrodu oraz embriologią. Przyjaciel Naszego Bociana.

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz
Od 1990 roku pracuje w Klinice Ginekologii AM w Białymstoku kierownej przez prof. Mariana Szamatowicza. Od 1993 czynnie uczestniczy w pracach zespołu pozaustrojowego zapłodnienia. Tematem szczególnego zainteresowania jest medycyna rozrodu oraz endoskopia.

Moderator: Osoby zatwierdzające - niepłodność

ODPOWIEDZ
Małgosia1
Posty: 2
Rejestracja: 18 sie 2019 17:58

Czy PGD jest konieczne?

Post autor: Małgosia1 »

Dzień dobry,
od 4 lat staramy się o dziecko, niestety wynik kariotypu męża wykazał translokację zrównoważoną na chromosomie 3 i 17. Rozważamy in vitro. Czy prawdą jest, że jeżeli zarodek rozwijał się do 5 doby, do stadium blastocysty, to znaczy, że jest zdrowy i nie jest konieczne in vitro z diagnostyką preimplantacyjną?

Jan Domitrz
Ekspert Bociana
Ekspert Bociana
Posty: 15789
Rejestracja: 14 lut 2002 01:00

Re: Czy PGD jest konieczne?

Post autor: Jan Domitrz »

Nie nie jest to prawda nawet najładniejsza blastocysta nie gwarantuje tego że zarodek jest prawidłowy genetycznie a w tej sytuacji w szczególności Z poważaniem JD

Małgosia1
Posty: 2
Rejestracja: 18 sie 2019 17:58

Re: Czy PGD jest konieczne?

Post autor: Małgosia1 »

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niepłodność - pytania do eksperta z Białegostoku”