Blastocysta z 6 doby

Na pytania odpowiadają:
mgr inż. Robert Szachoń, kierownik laboratorium embriologii kliniki leczenia niepłodności InviMed w Katowicach.
Absolwent Biotechnologii SGGW w Warszawie. Pracuje w InviMed od 2011 roku, stale poszerza swoją wiedzę i doświadczenie, uczestnicząc w licznych krajowych i zagranicznych konferencjach naukowych. Aktywny członek PTMRiE oraz ESHRE.
mgr Katarzyna Tatar – embriolog z kliniki leczenia niepłodności InviMed w Katowicach.
Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, kierunek: biotechnologia medyczna. W InviMed w Katowicach pracuje od 2016 roku. Swoją pracę wykonuje z pasją, traktując każdego pacjenta indywidulanie. W trakcie pracy zawodowej nieustanie podnosi swoje kompetencje oraz poszerza wiedzę na polskich oraz zagranicznych szkoleniach i konferencjach. Członkini Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu i Embriologii.

Moderator: osoby zatwierdzajace - embriolog

ODPOWIEDZ
Alicja190586
Posty: 1
Rejestracja: 27 wrz 2020 09:42

Blastocysta z 6 doby

Post autor: Alicja190586 »

Dzien dobry,

Jestem po 2 drugiej procedurze.Zostalo pobranych 9 pecherzykow,z czego bylo pobranych 8 dojrzalych komorek.Do 3 doby przetrwalo 7 i jeden zarodek zostal od razu przetransferowany (8 blastomerow-niestety nie dal ciazy).Reszte embriolog postanowil hodowac do 5 doby.Po zakonczonej hodowli otrzymalismy informacje ,ze zostala zamrozona jedna blastocysta 4AB z 6 doby.Jak rokuje taki zarodek?Czy jest on mocno opozniony?U nas glownym problemem jest bledny kariotyp meski oraz obnizone parametry nasienia.Chcielismy wykonac badanie genetyczne,ale nie ma nawet z czego,bo wszystkie zarodki obumieraja bardzo wczesnie.

Robert Szachoń
Ekspert Bociana
Posty: 102
Rejestracja: 27 cze 2017 12:08

Blastocysta z 6 doby

Post autor: Robert Szachoń »

Dzień dobry,
blastocysta 4AB jest jak najbardziej prawidłowym zarodkiem.

Z poważaniem
Robert Szachoń

ODPOWIEDZ

Wróć do „Embriologia - pytania do eksperta”