6 dniowa blastocysta

Na pytania odpowiadają:
mgr inż. Robert Szachoń, kierownik laboratorium embriologii kliniki leczenia niepłodności InviMed w Katowicach.
Absolwent Biotechnologii SGGW w Warszawie. Pracuje w InviMed od 2011 roku, stale poszerza swoją wiedzę i doświadczenie, uczestnicząc w licznych krajowych i zagranicznych konferencjach naukowych. Aktywny członek PTMRiE oraz ESHRE.
mgr Katarzyna Tatar – embriolog z kliniki leczenia niepłodności InviMed w Katowicach.
Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, kierunek: biotechnologia medyczna. W InviMed w Katowicach pracuje od 2016 roku. Swoją pracę wykonuje z pasją, traktując każdego pacjenta indywidulanie. W trakcie pracy zawodowej nieustanie podnosi swoje kompetencje oraz poszerza wiedzę na polskich oraz zagranicznych szkoleniach i konferencjach. Członkini Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu i Embriologii.

Moderator: osoby zatwierdzajace - embriolog

ODPOWIEDZ
ewa1990
Posty: 17
Rejestracja: 21 lis 2017 16:26

6 dniowa blastocysta

Post autor: ewa1990 »

Dzien dobry, mialam podana 6 dniowa blastocyste 3aa. Czy tala blastocysta po transferze moze przestac sie rozwijac ? Dzis jest 6 dzien od transferu. Powinnam dostac miesiaczki. Biore leki na podwyzszenie poziomu progesteronu jednak martwia mnie objawy napiecia przedmiesiaczkowego. Boje sie ze zarodek sie nie przyjal. Walczymy ze slabym nasieniem. Maz ma bakterie e coli. Mielismy 6 komorek male dawki lekow ze wzgledu na moje amh ponad 6 wszystkie sie zaplodnily. Mamy 3 blastocysty 3aa hodowane do 6 doby. Jeden zarodek podany 2 mrozone. Koedy taka blastocysta ma szanse na zagniezdzenie w macicy? Czy objawny zespolu napiecia przedmiesiaczkowego moze swiadczyc o tym, ze zarodek sie nie przyjal ?

Robert Szachoń
Ekspert Bociana
Posty: 102
Rejestracja: 27 cze 2017 12:08

Re: 6 dniowa blastocysta

Post autor: Robert Szachoń »

Dzień dobry,
blastocysta w ocenie 3AA ma bardzo wysoki potencjał implantacyjny.
Może się jednak zdarzyć, że mimo swojej wysokiej oceny nie dojdzie do implantacji. Wpływ na to ma nie tylko zarodek, ale szereg innych czynników jak: odpowiednie przygotowanie endometrium, faza lutealna (w Pani przypadku przyjmuje Pani progesteron więc jest dobrze).
Najpewniejszym wynikiem powodzenia jest tylko badanie bHCG z krwi.
Trzymam kciuki za powodzenie.
Pozdrawiam

ewa1990
Posty: 17
Rejestracja: 21 lis 2017 16:26

Re: 6 dniowa blastocysta

Post autor: ewa1990 »

Udało sie zajsc w ciążę juz 7 dpt byla widoczna druga kreska na tescie ciążowym niestety w 6 tyg poronilam. Zastanawiam się czy bakrerie w nasieniu męża mialy na to wplyw mamy jeszcze 2 zarodki i boje sie że bedzie to samo. Badania nasienia się poprawily podchodzac do in vitro mielismy 20 mln plemnikow a w krytycznym momencie bylo tylko 3.9 mln. Plemniki strasznie leniwe nie bylo zadnego w ruchu szybkim i do tego morfologia kuleje. Mimo to osiagnelismy z 6 komorek 3 blastocysty 3aa a wszystkie komorki sie zaplodnily.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Embriologia - pytania do eksperta”