PLAMIENIE/KRWAWIENIE W CIĄŻY

Tematy istotne dla prawidłowego przebiegu ciąży (niepokojące sygnały organizmu, zagrożenia, leki, choroby, zdarzenia mogące wpłynąć na ciążę itp.)

Moderator: Moderatorzy jestem w ciąży

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rozakasia
Posty: 302
Rejestracja: 13 wrz 2004 00:00

Post autor: rozakasia »

[treść wymoderowano jako niezgodną z tematem wątku]
Aniu ja 2 razy poroniłam i też zawsze plamiłam, za trzecim razem nie tylko plamiłam ale miałam normalny krwotok a udało się
ja brałam luteinę/duphaston+końskie dawki nospy
leż jak najwięcej
Wiktorek ur. 30.06.05
www.rozakasia.bobasy.pl
Awatar użytkownika
Marti1
Posty: 927
Rejestracja: 24 wrz 2003 00:00

Post autor: Marti1 »

[treść wymoderowano jako niezgodną z tematem wątku]ania47 - learz Tobie mówił, że to coś groźnego? też mówisz o upławach? bo nazywasz to plamieniem...czy inne dziewczyny mają jakieś doświadczenia w tym zakresie?
Aniołek (12tc) -08.2003
Synuś, 19.05.2006
Awatar użytkownika
rozakasia
Posty: 302
Rejestracja: 13 wrz 2004 00:00

Post autor: rozakasia »

Aniu jeszcze odnośnie tych plamień, to ja na początku miałam takie brązowe, potem była to już żywa krew a przez całą ciążę miałam takie żółte upławy pomimo tego nie miałam stanu zapalnego.
[treść wymoderowano jako niezgodną z tematem wątku]
Wiktorek ur. 30.06.05
www.rozakasia.bobasy.pl
Awatar użytkownika
sova
Posty: 6
Rejestracja: 14 gru 2005 01:00

Post autor: sova »

Mam pytanie dotyczące plaienia.
Jestem w 11 tc - wczoraj po raz pierwszy zauważyłam dziwna plamkę w kolorze krwi - a raczej śuzową w kolorze nie to brudnego ciemnego różu ni to jasnego brązu. Strasznie sie przestraszyłam i zdenerwowałam. Poprzednią ciążę straciłam w 8 tc, biorę duphaston i.nie wiem co myślec - plamka nie była rozległa i jednorazowa - od wczoraj nie zauwazyłam powtórnego plamienia. MOje pytanie wynika z utrudnionego w tym tygodniu dostępu do mojego lekarza - nie wiem czy mam iść przywatnie do innego czy poczekać - jeżeli sprawa się nie powtórzy - i spokojnie fakt tej biednej plamki zgłosić lekarzowi przy nastęnej wizycie - co myślicie?
Awatar użytkownika
Laura7
Posty: 1604
Rejestracja: 29 kwie 2004 00:00

Post autor: Laura7 »

sova, ja sobie obiecalam, ze w następnej ciąży byle plamki nawet nie zbagatelizuje. Czasem wiadomo, moze sie zdarzyc, ale lepiej nie bagatelizuj. Ale jesli masz trafic do jakiegos konowala nie lekarza, to lepiej moze przeczekac. Leż.
[url=http://b1.lilypie.com/6iXLp2/.png]Tak rośnie moja córeczka[/url]
Awatar użytkownika
joa29
Posty: 8872
Rejestracja: 28 cze 2004 00:00

Post autor: joa29 »

ja generalnie miałam plamienie przez cały 1 trymestr, lekarza nalezy poinformować, a jeśli to okres 11-12 tygodnia to może być czas @, nie martw się za bardzo, poleż troszkę i odpocznij, a jeśli cokolwiek by się działo idź do lekarza
w drodze do serca Jej, jak dziecko uczę się najpiekniejszych słów....

Juleńka ur. 2 lipca 2006 roku
Awatar użytkownika
Iwonkag
Posty: 1
Rejestracja: 07 mar 2006 01:00

Plamienia podczas ciąży

Post autor: Iwonkag »

Czesc dziewczyny..jestem w ciazy i po USG okazalo sie , ze mam krwiaczka na macicy i z tego powodu mam plamienia,obecnie leze w szpitalu i czekam na nastepne USG,lekarz kazal odpoczywac,bo podobno na taki przypadek nie ma lekarstwa, samo ma sie wchłonąć.[treść wymoderowano jako niezgodną z tematem wątku]
Ostatnio zmieniony 12 mar 2006 13:38 przez Iwonkag, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
ania47
Posty: 192
Rejestracja: 27 wrz 2005 00:00

Post autor: ania47 »

Iwonka [treść wymoderowano jako niezgodną z tematem wątku] plamienia zółtawe lub brazowe sa dosc powszechne na poczatku ciazy, organizm zaczyna produkowac hormony ciazowe i tak czesto reaguje.Wiem ze tak tylko łatwo sie mowi - ale ja mialam to samo i nic zlego to nie oznaczalo, w 8 tyg. mialam nawet obfita czerwono- brazową wydzieline, dostalam duphaston i poszlam na zwolnienie, jak najwiecej odpoczywac, po 1 tyg. wszystko ustapilo. Jednak kazde takie plamienie powinnyscie skonsultowac z lekarzem.
Pozdrawiam
Anka
Awatar użytkownika
Anella
Posty: 35
Rejestracja: 29 kwie 2004 00:00

Post autor: Anella »

Witajcie .Jestem obecnie w 21 tygodniu ciąży , a wcześniej przeszłam 2 poronienia w 5 i 6 tygodniu ciąży.Miałam problemy w tej ciąży na początku również,lekarz przepisał mi luteinę dopochwowo 2x2 i 3x1 duphaston.Brałam te leki codziennei do 20 tygodnia ciąży.Miałam 3 takie incydenty z plamieniem.Najpierw 6 tydzień,czerwona krew ale po kilku dniach ustąpiło,dzidziuś wytrzymał.Potem schodziła brązowa maz jak czekolada,wtedy byłam w szpitalu 5 dni.Następnie w 9 tygodniu czerwona krew pojawiła się jednorazowo i wszystko ustąpiło w ciągu jednego dnia a potem w 13 tygodniu wyleciał mi jakby skrzep ,tak jak przy okresie.Krwawienie żywą krwią czerwoną.Wszystko ustąpiło z początkiem 4 miesiąca.Dzidzuś ma się dobrze,rozwija się prawidłowo.Ja czuję się świetnie.Leki odstawione.[treść wymoderowano jako niezgodną z tematem wątku]
Awatar użytkownika
niunia23
Posty: 12
Rejestracja: 08 gru 2005 01:00

Post autor: niunia23 »

Witajcie
Ja także jestem po jednej ciąży obumarłej. Po 1,5 roku ponownie jestem w ciąży ok 5 ty. W czwartek byłam u ginekologa na pierwszym usg i powiedzałam mu że zauważyłam jasno-brązową wydzieline (kawa z mlekiem) ale nic mi nie odpowiedział tylko upewnił się o kolor. Ten śluz powtarza się rano ale nie jest obfity ale dzisiaj pojawiła się mała czerwona plamka. Poprzednim razem tak nie było. Nie wiem co robić dzisiaj niedziela. Dzwonić do lekarza czekać do jutra?
[treść wymoderowano jako niezgodną z tematem wątku]
Awatar użytkownika
Laura7
Posty: 1604
Rejestracja: 29 kwie 2004 00:00

Post autor: Laura7 »

Niunia, jeśli pojawiła się choć plamka, to koniecznie leż plackiem :!: A może mogłabyś zadzwonić do swojego lekarza? Bierzesz jakiś progesteron? Może poczekać do jutra i jutro wybrać się do lekarza. :? Mam nadzięję, że wszystko będzie dobrze, jeśli nie wybierzesz się do lekarza lub szpitala dzisiaj, to leż plackiem. A jeśli pojawi się po południu plamienie to ja bym nie zwlekała.
[url=http://b1.lilypie.com/6iXLp2/.png]Tak rośnie moja córeczka[/url]
Awatar użytkownika
ania47
Posty: 192
Rejestracja: 27 wrz 2005 00:00

Post autor: ania47 »

Niunia - ja tez mialam takie jasno brazowe plamienia i to zwlaszcza rano. A ta plamka krwi u ciebie? ja bym pojechala do szpitala na konsultacje, lepiej zaczac szybko dzialac. Ale zrobisz jak uwazasz.
Trzymam kciuki i daj znac.
Pozdrawiam
Anka
Awatar użytkownika
asiaboba
Posty: 59
Rejestracja: 07 gru 2005 01:00

Post autor: asiaboba »

Witajcie dziewczyny!
Jestem w 12 tc, dzisiaj zauważyłam na wkładce lekkobrązowe upławy, nie było ich dużo, ale się zmartwiłam. Pierwszą ciążę utraciłam w 8 tygodniu. Ostatnio leżałam w szpitalu 7 dni - krwawiłam, ale wczoraj mnie wypisali, zrobili USG i dzidzia rośnie. Dzisiaj te upławy :( Czy to normalne??





ANIOŁEK 27.X.2005
ANIOŁEK 27.X.2005

Córcia Wikunia ur. 03-10-2006

Joasia
Awatar użytkownika
Marti1
Posty: 927
Rejestracja: 24 wrz 2003 00:00

Post autor: Marti1 »

asiaboba - a jakie było rozpoznanie w szpitalu? masz krwiaka? skąd krwawienie? ja uważam, że skoro masz upławy i leżałaś już w szpitalu to powinnaś pojechac na izbę przyjęć, bo może lepiej jakbyś jeszcze poleżała w szpitalu. Ale jeżeli USG jest w porządku to się za bardzo nie denerwuj tylko nie bagatelizuj bo żadne plamienie na brązowo czy krwawienie w ciąży nie można uznac za normalne. TYrzymam kciuki :bigok:
Aniołek (12tc) -08.2003
Synuś, 19.05.2006
Awatar użytkownika
asiaboba
Posty: 59
Rejestracja: 07 gru 2005 01:00

Post autor: asiaboba »

Marti1 - byłam chora i lekarze stwierdzili, że to od kaszlu, na USG wszystko ok :) Dzwoniłam do mojego gina, to było lekkie plamienie tzn. upławy już ich nie ma, mówił, że to może być resztka po ostatnim krwawieniu, i że mam dużo leżeć! Leżę i odpoczywam [treść wymoderowano jako niezgodną z tematem wątku]
ANIOŁEK 27.X.2005

Córcia Wikunia ur. 03-10-2006

Joasia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jestem w ciąży”